15 najlepszych trymerów do bikini 2022

Czy trymery do bikini są bezpieczne w użyciu?

„Przycinanie bikini nie jest tak łatwe, jak się wydaje”, mówi dr Karan Lal. „Często widuję pacjentów z guzkami po goleniu, oparzeniami, przebarwieniami, a nawet bliznami”. Ale to nie znaczy, że nie są bezpieczne w użyciu – oznacza to po prostu, że przygotowanie jest bardzo ważne.

Jak używać trymera do bikini?

„Zawsze zalecam stosowanie antybakteryjnego środka czyszczącego, takiego jak nadtlenek benzoilu lub chlorheksydyna przed przycinaniem, aby zapobiec infekcjom i podrażnieniom skóry” – mówi dr Lal. „Polecam przycinanie z włosem, a nie pod włos. Włosy w tym miejscu są kręcone i perwersyjne, a jeśli przycinasz pod włos, włosy mogą wrastać w skórę i powodować guzy i podrażnienia”.

Bardzo ważna jest również opieka pooperacyjna.

„Nawilżaj po goleniu, aby zachować nawilżoną skórę i zmniejszyć podrażnienia i suchość po przycinaniu. Uważaj na mocno pachnące balsamy, które mogą dodatkowo poparzyć i podrażnić suchą skórę po przycięciu”.

Czy trymery do bikini są bezpieczne dla wrażliwej skóry?

„Trymery bikini są świetne dla pacjentów o wrażliwej skórze i są świetną alternatywą dla golenia i chemicznych środków do depilacji” – mówi dr Lal. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa i chcesz być tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, „Zazwyczaj zalecam również stosowanie przekładki, aby uniknąć bardzo ścisłego przycinania, co może prowadzić do niezamierzonych skaleczeń”.