Duże sieci handlowe ulegają presji konsumentów w związku ze skanowaniem twarzy

Lista największych sieci handlowych, które potwierdziły, że nie skanują twarzy klientów i nie używają technologii rozpoznawania twarzy, została opublikowana przez grupę rzeczników konsumentów Alternative.

Posunięcie to ma miejsce, gdy kilku głównych sprzedawców detalicznych „wycofanych” przez Decision z korzystania z technologii skanowania ugięło się pod presją opinii publicznej i przestanie to robić.

Na początku tego miesiąca australijski organ nadzorujący prywatność, Biuro Australijskiego Komisarza ds. Informacji, wszczął dochodzenie w sprawie wykorzystania technologii rozpoznawania twarzy przez firmy Kmart i Bunnings w następstwie skargi Alternative. Dwóch sprzedawców początkowo odmówiło wycofania się, ale dzisiaj poinformowano, że wstrzymali technologię. Spółka zależna JB Hi-Fi, The Very good Guys, również przestała z niej korzystać.

Według Selection, Woolworths, Coles, Aldi, Myer i innych 13 głównych detalistów zobowiązało się do nieskanowania twarzy klientów i zadeklarowali, że nie zamierzają tego wprowadzać. Pozostałe to Focus on, BigW, David Jones, Officeworks, Dan Murphy’s, BWS, Very first Option, Liquorland, Vintage Cellars, Rebel, BCF, Supercheap Automobile i Macpac.

„To zobowiązanie 17 sprzedawców detalicznych do unikania korzystania z technologii rozpoznawania twarzy będzie bardzo mile widziane przez ich klientów” – powiedziała Kate Bower, rzeczniczka ds. danych konsumenckich w firmie Alternative.

„Wiemy, że społeczność naprawdę martwi się o zadowolenie, że mogą wejść do sklepu takiego jak Woolworths lub Myer bez przechwytywania swoich poufnych danych osobowych przez technologię rozpoznawania twarzy”.

Elizabeth Reynolds

Next Post

Niedziele z tabletkami Kot, Makijaż i uroda Blog Maskotka, Cz. 720

Wed Jul 27 , 2022
Karty Lato to czas przygody! To jedna z rzeczy, których nauczyłem się od Tabs. (Och, to jedna z wielu rzeczy, których nauczyłem się od Tabs.) Nigdy nie był tym, o którym można by się wylegiwać latem, mimo że zazwyczaj nie był to jego najbardziej pracowity sezon pod względem kariery w […]