How to Get ‘Jello Skin,’ According to the TikToker That Coined the Term

Ostatnio pojawiło się kilka trendów, w których ludzie chcą, aby ich skóra wyglądała jak różne produkty spożywcze. Najpierw była glazurowana skóra pączka, a teraz przeszliśmy do skóry Jello. Choć dążenie do tego, by wyglądać jak pączek lub miska galaretki może wydawać się podobne, różnią się one w bardzo zasadniczy sposób. Skóra Jello jest bardzo skoncentrowana na tym, co wkładasz do swojego ciała, tak samo jak na tym, co nakładasz na skórę, aby pomóc jej osiągnąć wrażenie Jello. Aby poznać ten trend, rozmawialiśmy z TikTokerem, który ukuł termin: Ava Lee.

Co to jest „Jello Skin”?

„Z definicji skóra Jello jest tak elastyczna, że ​​kiedy ją poruszasz, odbija się ona do tyłu, tak jak Jello” – mówi Lee. „Ale to znacznie więcej niż tylko tekstura. To cały styl życia, który koncentruje się na wewnętrznej dbałości o zdrowie i zewnętrznej pielęgnacji skóry”.

Lee uważa, że ​​skóra Jello stała się trendem, a #jelloskin sięga ponad 15,7 mln wyświetleń na TikTok, ponieważ „to coś, z czym ludzie mogą się naprawdę utożsamiać. Widzieliśmy tak wiele wprowadzenia produktów do pielęgnacji skóry, że często zapominamy, że to, co jemy i karmimy nasze ciała, ma ogromny wpływ na naszą skórę. To wszystko jest powiązane”. Dodaje, że „termin Jello skin pomógł ludziom to zapamiętać i że posiadanie dobrej skóry to coś więcej niż tylko próżność”.

Chodzi o kolagen

W TikTok z twarzą Lee wyjaśnia, że ​​można powiedzieć, że ma „piękny poziom kolagenu” w swojej skórze, ponieważ odbija się natychmiast po dotknięciu, co wskazuje, że jest jędrny, „jak idealna konsystencja Jello”. Robin Ashley, znany również jako Dallas Facialist, wyjaśnia, że ​​„kolagen jest głównym białkiem strukturalnym w skórze, które zapewnia jej wsparcie i objętość, dzięki czemu skóra jest gładka i pozbawiona zmarszczek”. Wraz z wiekiem kolagen ma tendencję do wyczerpywania się, co powoduje utratę objętości i elastyczności. „Tak, możemy uzupełnić objętość dzięki wysokiej jakości pielęgnacji skóry i profesjonalnym zabiegom, ale nadal potrzebujemy odpowiedniego odżywienia wewnętrznego, aby odżywić naszą skórę i utrzymać elastyczność skóry, nawilżenie i kolagen”.

Oprócz diety bogatej w kolagen, która może obejmować bulion kostny, ciemnozielone warzywa, owoce bogate w witaminę C, ryby i sfermentowaną żywność, może pomóc pielęgnacja skóry. „Złotym standardem w budowaniu kolagenu jest stosowanie retinoidów / retinolu na noc, a także innych znanych i sprawdzonych składników, takich jak niektóre peptydy, czynniki wzrostu i przeciwutleniacze, takie jak witamina C”, mówi Ashley.

Jak uzyskać Jello Skin

Możesz tego nie wiedzieć, ale Jello to właściwie akronim. Lee wyjaśnia, że ​​„J” oznacza podróż, ponieważ „to nie jest zmiana z dnia na dzień”, „E” oznacza „jedz zbilansowane posiłki”, pierwsze „L” oznacza „styl życia, nie tylko pielęgnację skóry”, a drugie „L ” jest dla śmiechu, aby zachęcić Cię do „poruszenia mięśni twarzy”, a „O” oznacza „stary nie jest zły – wiek z wdziękiem i pulchną skórą”.

Chociaż dobra pielęgnacja skóry jest czynnikiem wpływającym na uzyskanie skóry Jello, to nie wszystko. Piękno skóry Jello polega na tym, że zachęca do cieszenia się życiem bez ograniczeń. „Chodzi o zjedzenie zieleniny, ale także o nie ograniczanie się do rogalika. Chodzi o poruszanie mięśniami — nie jestem wielką osobą zajmującą się jogą, ale uwielbiam jogę twarzy lub poleganie na moich narzędziach do twarzy. I chodzi o cierpliwość!” mówi Lee.

Masaże twarzy są niezbędne

Według Ashley „manipulacja twarzy jest najważniejsza w zdrowej, sprężystej skórze” i oferuje „niezliczone korzyści, w tym drenaż limfatyczny, uwalnianie napięcia, zwiększenie produkcji kolagenu i zwiększenie krążenia w celu odżywienia naszych komórek”. Chce, żebyś myślał o przepływie krwi „jako bogatej w składniki odżywcze rzece, która dostarcza komórkom skóry ‘pokarmu’, którego potrzebują do optymalnego działania. Zdrowa skóra zaczyna się na poziomie komórkowym.” Sugeruje włączenie masażu twarzy do codziennej pielęgnacji skóry.

Zatwierdzone przez ekspertów produkty, które pomogą Ci osiągnąć Jello Skin

TikTokers zazwyczaj szybko odsyłają cię do narzędzia, ale Lee mówi, że uwielbia używać palców. Kiedy używa narzędzia, woli a Gua Sha (8 USD) lub jej “zaawansowane japońskie narzędzie kosmetyczne” (250 dolarów) na ćwiczenia twarzy. Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, najważniejszym aspektem jest posiadanie „programu, który jest odpowiedni dla Ciebie i Twojego rodzaju skóry”, mówi Lee. „Poza tym uwielbiam brać moje pudry kosmetyczne i suplementy dla tego wewnętrznego dobrego samopoczucia – wspierając mój poziom kolagenu i zdrowie jelit”.

Ashley podała nam kilka sposobów, w jakie twarze twarzy osiągają u swoich klientów Jello Skin, które możesz wypróbować w domu. Sugeruje miodowe stukanie z iS Clinical Warming Honey Cleanser (48 USD) i masaż twarzy „w celu pobudzenia krążenia i delikatnego przywrócenia powierzchni skóry”. Oprócz diety bogatej w kolagen Ashley sugeruje przyjmowanie Osmosis Beauty Elevate (76 USD) na „wspieranie kolagenu i elastyny ​​w celu promowania jasnej, zdrowej cery”. Inne produkty, które sugeruje Ashley, obejmują Koncentrat kolagenu Babor (50 USD) i Skinbetter Alto Zaawansowane serum obronne i naprawcze (185 dolarów).

Terapia indukcyjna kolagenem dla Jello Skin

Chociaż profesjonalne zabiegi nie są konieczne do uzyskania Jello Skin, mogą one przyspieszyć ten proces. Ashley sugeruje terapię indukcji kolagenu, znaną również jako mikronakłuwanie. To „minimalnie inwazyjny zabieg odmładzania skóry. Podczas zabiegu drobne nakłucia powodują mikrouszkodzenia w skórze, kierując skórę w celu uwolnienia biocząsteczek, które stymulują produkcję włókien kolagenu, elastyny ​​i nowych naczyń krwionośnych” – wyjaśnia Ashley. „W ciągu następnych kilku miesięcy po zabiegu ilość kolagenu w skórze wzrośnie, nadając skórze zrewitalizowany, pulchniejszy i gładszy wygląd.”

Znajdź lekarza

Znajdź nowe piękno „Najlepszy lekarz kosmetyczny” Blisko Ciebie