Najlepsi dermatolodzy twierdzą, że to 25 najlepszych filtrów przeciwsłonecznych na melasmę

Supergoop! Prześwitujący ekran mineralny (38 USD), SkinCeuticals Fizyczna fuzja (36 USD) i ISDIN Eryfotona Actinica (60 USD)

„Melasma jest bardzo wieloczynnikowa, nie tylko UVA i UVC, ale także UVB, promieniowanie podczerwone, ciepło, stany zapalne i hormony. Dlatego potrzebujesz kremu przeciwsłonecznego, który ochroni Cię przed wszystkimi tymi czynnikami.

Moim pacjentom z melasmą polecam tylko fizyczne filtry przeciwsłoneczne. Chemiczne filtry przeciwsłoneczne pomagają zatrzymać działanie słońca poprzez chemiczne pochłanianie promieni UV, a niektóre produkty degradacji chemicznej z filtrów przeciwsłonecznych mogą być zapalne, co może wywołać melasma. Wolę też filtry przeciwsłoneczne, które zawierają blokery światła niebieskiego, ponieważ oprócz promieniowania UV, siedzenie przed komputerem przez cały dzień na działanie niebieskiego światła może również zaostrzyć melasma.

Lubię SkinCeuticals Physical Fusion, całkowicie mineralny filtr przeciwsłoneczny SPF 50, który zawiera nie tylko tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które blokują promienie UV, ale także tlenek żelaza, który skutecznie chroni przed niebieskim światłem. Ma również ładny lekki, uniwersalny odcień. Supergoop! Mineral Sheer Monitor to filtr przeciwsłoneczny z tlenkiem cynku, który zapewnia szerokie spektrum SPF 30 i pomaga filtrować niebieskie światło. I na koniec ISDIN Eryfotona Actinica, który jest SPF 50+ ukierunkowany na uszkodzenia posłoneczne, ale polecam go również moim pacjentom z melasma, ponieważ zawiera enzymy naprawcze, które pomagają naprawić szkody spowodowane przez słońce. Wiemy, że melasma jest zaostrzana przez słońce, więc ten produkt pomaga jednocześnie chronić i naprawiać.” — nowojorski dermatolog Julie Russak, MD

Elizabeth Reynolds

Next Post

6 najlepszych bikini z niskim stanem według celebrytów

Mon Jul 25 , 2022
Jesteśmy teraz w zasadzie stroną z kostiumami kąpielowymi. Żartuję, ale prawdą jest, że gdy nadchodzi cieplejsza pogoda, w centrum uwagi znajdują się informacje o trendach pływackich. Omówiliśmy wzrost bikini stringów wśród dziewczyn i celebrytek jak również jak go nosić w prawdziwym życiu—wiesz, jeśli nie jesteś dziewczyną IT lub celebrytą. Udokumentowaliśmy […]
Laura Whitmore launches pre-loved fashion edit on eBay