Najlepsze pędzle do makijażu na każdym etapie Twojej rutyny

Kształt włosia i pędzla może nie być pierwszą rzeczą, którą bierzesz pod uwagę przy zakupie pędzla, ale wybrane rodzaje mogą utrudnić lub zepsuć aplikację do makijażu. Zależy to od tego, jakiego rodzaju formuł do makijażu będziesz używać częściej (płyny, puder itp.) i jaki wygląd chcesz uzyskać.

Jeśli chodzi o włosie, dostępne są naturalne, syntetyczne i połączenie obu. René mówi, że pędzle z podwójnymi włóknami (mieszanka włosia syntetycznego i naturalnego) świetnie nadają się do polerowania i mieszania w kremowych lub płynnych produktach i pozostawiają gładki wygląd. Możesz ich również użyć do niektórych produktów w proszku. Pędzle syntetyczne świetnie nadają się do aplikacji pielęgnacyjnych oraz podkładów i korektorów w płynie lub kremie. Pędzle naturalne stosuje się głównie do produktów pudrowych sypkich lub prasowanych. A niektóre pędzle są gęste lub luźne. „Krótkie, gęste pędzle świetnie nadają się do konturowania lub nakładania pełnego podkładu na skórę z teksturą, podczas gdy luźne, puszyste pędzle świetnie nadają się do lekkich aplikacji produktów” – wyjaśnia René.

Jeśli chodzi o kształty, René mówi, że nie ma złego sposobu ich użycia, ale podała kilka sposobów, w jakie osobiście ich używa:

Stożkowe: Świetne do mieszania

Płaski/Gęsty: Całościowa aplikacja lub kształtowanie twarzy (np. konturowanie kremami)

Puszysty/Okrągły: Świetnie nadaje się do korektorów, cieni do powiek, różów, rozświetlaczy i do wygładzania ostrych linii

Puszysty kątowy/stożkowy: Sprawdzi się do bronzerów i różów, czasem do rozświetlaczy