Różnica między stylem brytyjskim a amerykańskim

Różnica między stylem brytyjskim a amerykańskim

Śmianie się z czyichkolwiek wyborów dotyczących stylu może być całkowicie niebrytyjskie (my, Brytyjczycy, jesteśmy) daleko zbyt uprzejmy na to), ale powiem, że jako Brytyjczyk mieszkający w Los Angeles od ponad 12 lat, wyłapałem pewne amerykańskie tendencje krawieckie, które uważam za dość wyraźne i zabawne. Pamiętam, że byłem zaskoczony podczas mojej pierwszej randki na brunchu w Santa Monica, gdzie wszyscy wyglądali, jakby właśnie wyszli z siłowni (bez potu, oczywiście). To daleko od Wielkiej Brytanii, gdzie nigdy nie spotkasz przyjaciół na lunch w spodniach do jogi lub sprzęcie sportowym, jeśli nie jesteś Właściwie planuje uprawiać sport. (Pełne ujawnienie: 12 lat później wyglądam teraz jak Też chodzę na siłownię.)

Chociaż uwielbiamy wyrażać nasze uwielbienie dla klasycznego francuskiego stylu tutaj w Who What Wear, to Brytyjczycy podejmują więcej ryzyka związanego ze stylem, emanują ostrzejszą estetyką i są zdecydowanie indywidualne w swoich wyborach stylu. Redaktor zakupów brytyjskiego Vogue’a, Joy Montgomery, opisuje niektóre z kluczowych cech stylu brytyjskiego: „Ekscentryczność musiałaby znaleźć się na szczycie listy. Podczas gdy my zachwycamy się profesjonalnym połyskiem New Yorkera lub wyluzowanym stylem LA, my, Brytyjczycy, posiadamy pewną nerdową dziwaczność, która przejawia się w grubych, ręcznie robionych swetrach, tradycyjnych tkaninach i niebanalnych dodatkach – my promowaliśmy „brzydkie” trendy na długo przed nimi trafić do głównego nurtu. Nasze muzy to Alexa Chung, Vivienne Westwood i Cara Delevingne – wszystkie cudownie dziwne na swój sposób, a jednocześnie niezaprzeczalnie fajne”.

Więc jakie ubrania noszą Amerykanie, które Brytyjczycy uważają za odrobinę zabawne? Przewiń poniżej, aby zapoznać się z moimi obserwacjami mody z pierwszej ręki.

Leave a Reply