The Innovative Technique that Gives Former Facelift Patients Their Results Back

Obecnie większość nagłówków dotyczy niechirurgicznych interwencji, takich jak wypełniacze skórne, takie jak Juvéderm, Restylane i Radiesse, oraz neurotoksyny, takie jak Botox Cosmetic i Xeomin; złoty standard i najbardziej wszechstronne i harmonijne wyniki odmładzania twarzy są nadal zapewniane za pomocą środków chirurgicznych. Zabiegi liftingu nadal cieszą się niezwykle wysokim poziomem satysfakcji pacjentów. Ponieważ my, ludzie, żyjemy dłużej, a wraz z wiekiem nadal doceniamy nasze poczucie własnej wartości, nie jest zaskoczeniem, że liczba liftingów twarzy wykonywanych w Stanach Zjednoczonych nadal rośnie w znacznym tempie. W Ocean Drive Plastic Surgery, prowadzonym przez Vero Beach, chirurga plastycznego Alana Durkina, MD, i jego partnera, chirurga plastycznego Jimmy’ego Chima, MD, doskonałe, naturalne rezultaty są standardowym oczekiwaniem dla każdej procedury przeprowadzanej przez certyfikowanych chirurgów.

Nowoczesne liftingi ewoluowały od prostych zabiegów subtrakcyjnych do kompleksowego odmładzania kształtu, objętości, skóry i struktury starzejącej się ludzkiej twarzy. Obecnie lifting twarzy jest powszechnie i odpowiednio powiązany ze wszystkimi rodzajami zabiegów laserowych, procedurami zastępowania objętości — takimi jak wypełniacze, przeszczep tłuszczu i Renuva — oraz innymi formami terapii indukcyjnej kolagenem podczas samego zabiegu.

Chociaż zabiegi liftingu zapewniają najbardziej kompleksowe rezultaty, co z drugim liftingiem? Czy jest tak dobry jak pierwszy lifting?

Aby to zilustrować, typowy wiek, w którym ludzie poddawani są liftingowi, to 50 lat i więcej. Nierzadko dr Durkin może dać wyniki, które odmładzają 55-letniego pacjenta i sprawiają, że jest on podobny do siebie w późnych latach trzydziestych do wczesnych lat czterdziestych. 70-letni pacjent znów będzie wyglądał na 55 lat. Lifting twarzy dr Durkina, podobnie jak każdy prawidłowo wykonany lifting, zapewnia reset starzenia się, ale nie zatrzymuje całkowicie procesu starzenia. „Ci pacjenci będą zgodnie z przewidywaniami poszukiwać czegoś, co nazywa się „wtórnym liftingiem” w okolicach późnych lat 60-tych lub wczesnych 70-tych” – mówi dr Durkin. „Ta grupa wiekowa jest bardzo wyrafinowana pod względem estetycznym i bardzo często mają pozytywny wynik wyjściowy?”

Czy wtórny lifting jest taki sam jak pierwszy?

„Nie, a konwencjonalna mądrość sprawi, że uwierzysz, że twój drugi lifting nie przyniesie ci tak dobrych rezultatów, jak pierwszy lifting”, mówi dr Durkin. „To odczucie ma trochę prawdy, ponieważ drugi lifting twarzy jest wykonywany u starszego pacjenta, który ma teraz mniej skóry i kolagenu strukturalnego, ale także blizny po pierwszym liftingu. Oba czynniki mają tendencję do zmniejszania skuteczności wtórnego liftingu, zwłaszcza w okolicy szyi”. Aby temu przeciwdziałać, dr Durkin opracował innowację, która pozwala na uniesienie szyi podobne w przypadku wtórnego liftingu twarzy, które jest prawie identyczne jak uniesienie pierwszego liftingu. Niedawno zaprezentowana na krajowym spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych Estetycznych (ASAPS), ta nowatorska technika może ponownie unieść szyję w taki sposób, jak pierwszy lifting twarzy.

Innowacyjna technika siateczki, która zapewnia dodatkowe wsparcie liftingu

Pomyśl o tej biologicznej siateczce jak o naturalnym „biustonoszku wewnętrznym” dla dolnej części twarzy. „Wiemy, że technika biustonosza wewnętrznego może zmienić reguły gry w chirurgii piersi dla pacjentek, które chcą uzyskać efekt uniesienia ze wsparciem antygrawitacyjnym” – wyjaśnia dr Durkin. „To dodatkowe wzmocnienie pochodzi z biokompatybilnej siatki, która z czasem wspiera starzejącą się tkankę pacjenta, zapobiegając opadaniu implantów piersi wraz z wiekiem”. Dr Durkin od ponad dziesięciu lat jest badaczem i pierwszym użytkownikiem siatki biologicznej w rewizjach powiększania piersi i przedstawia koncepcję wewnętrznego biustonosza pacjentkom poddawanym wtórnym zabiegom liftingu twarzy.

Co to robi

W swoich bardziej skomplikowanych przypadkach wtórnego liftingu, dr Durkin zastosował biologiczną siateczkę chirurgiczną, aby wzmocnić napięcie wytworzone przez własną tkankę pacjenta. „Kiedy potrzebne jest wsparcie tkanek miękkich, ta biologiczna siatka działa jak rusztowanie lub fundament”, wyjaśnia. „Można go również dostosować, ponieważ mogę go dokręcić w zależności od potrzeb danej osoby”. Podczas liftingu skóra i głębsza warstwa SMAS (warstwa tkanki, która podtrzymuje znajdującą się na niej skórę) zostają uniesione, napięte i przemieszczone, aby nadać bardziej młodzieńczy wygląd. „U niektórych kandydatów, takich jak ci, którzy przeszli wcześniej lifting twarzy, siatka nie tylko pomaga w tworzeniu liftingu, ale także działa długo po wchłonięciu w tkankę, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu w miejscu, w którym jest jego własne rusztowanie w miarę upływu czasu”.

Aby podnieść i odmłodzić dolną część twarzy i szyi 62-letniego pacjenta, dr Durkin wykonał lifting twarzy Meso Biomatrix Biologic Mesh w połączeniu z laserową resurfacingiem w celu maksymalnej indukcji kolagenu.

Z czego jest zrobione

„Używam siatki chirurgicznej Meso BioMatrix” — mówi dr Durkin. „Jest cienki, giętki i trwały oraz pomaga zachować idealny kontur dolnej części twarzy i szyi”. Zatwierdzony przez FDA materiał jest macierzą bezkomórkową powszechnie stosowaną w przypadkach rekonstrukcji piersi, a wyniki są tak samo transformujące dla jego wtórnego liftingu twarzy.

Czego możesz się spodziewać

Dla jego zadowolonych pacjentów, takich jak tenisistka, która spędziła lata na słońcu, czy 83-letnia babcia, która chce powtórnego liftingu, aby zachować poczucie siebie, rezultatem jest bardziej młodzieńczy kontur i długotrwałe rezultaty. „To, co robimy, to zamienianie negatywu w pozytyw” — wyjaśnia chirurg. „Dzięki wydatnym opaskom na szyi, powodem, dla którego są one widoczne, jest to, że mają w sobie dużo kolagenu bliznowatego. Zamiast po prostu wycinać tę bliznę, używamy jej jako siły dla młodzieży, używając jej jako kotwicy dla siatki, a następnie używamy siatki do zakrycia i zmiany położenia tych pasków, aby nie były widoczne”.

Znajdź lekarza

Znajdź nowe piękno „Najlepszy lekarz kosmetyczny” Blisko Ciebie