Zyski McDonald’s (MCD) w III kw. 2022 r.

Zyski McDonald's (MCD) w III kw. 2022 r.

Znak restauracji McDonald’s jest widoczny w Streator, Illinois, Stany Zjednoczone, 15 października 2022 r.

Beata Zawrzel | Nurphoto | Obrazy Getty

McDonald’s ma zgłosić swoje zarobki za trzeci kwartał przed czwartkowym dzwonem.

Oto, czego oczekują analitycy z Wall Street ankietowani przez Refinitiv:

  • Zysk na akcję: 2,58$
  • Przychód: 5,69 miliarda dolarów

W pierwszej połowie 2022 r. gigant quick foodów odnotował spowolnienie wydatków konsumentów o niższych dochodach i 10 craze prawdopodobnie utrzyma się w tym kwartale. Analitycy ankietowani przez StreetAccount prognozują wzrost sprzedaży w tym samym sklepie o 5,8%, głównie dzięki wyższym cenom w menu.

Oczekuje się, że sprzedaż w tym samym sklepie w United states wzrośnie o 4%, zgodnie z szacunkami StreetAccount. McDonald’s skłania się ku ofertom wartościowym, aby przyciągnąć klientów, których budżety są pod presją inflacji. Sieć burgerów może również przyciągać sprzedaż od klientów, którzy handlują z restauracji typu quickly-everyday lub z pełną obsługą.

Inwestorzy będą również zwracać uwagę na segment rynków obsługiwanych przez McDonald’s na rynkach międzynarodowych. Dział IOM obejmuje rynki europejskie, takie jak Francja, Niemcy i Wielka Brytania, które mocno ucierpiały z powodu wyższych kosztów energii. Dodatkowo, silny dolar amerykański oznacza bolesny kurs rozmów o sprzedaży McDonald’s, trafiając na rynki firmowych restauracji.

Akcje McDonald’s spadły w tym roku o 4%, obniżając wartość rynkową firmy do około 200 miliardów dolarów. Ale jest lepszy od szerszego rynku. The S&P 500 w tym samym okresie spadła o 19%.

Ta historia się rozwija. Sprawdź, czy są aktualizacje.

Leave a Reply